22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Депонијата Бели дими ризично како никогаш . Од Водовод сметаат дека пожарот некој го подметнал

Во чад, реа и голем аеро ризик дел од Кочани ја дочека Новата Година. причина е депонијата Бели која деновиве дими ризично како никогаш. Ова беше и причина граѓаните експресно да  потпишат петиција и од градоначалникот да побараат заштита.

Надлежните од Водовод на терн излегоа денес и на граѓаните им порачаа дека депонијата се гаси, но постапката ќе оди тешко и бавно.

Според првиот човек на Водовод, се работи за пожар кој не бил случаен, туку подметнат.

Кочанската депонија , на почетокот на 2020-та година беше третирана со раствор од морски алги кој го неутрализираше метанот, по што проблемот со палењето беше ублажен.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles