24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Пехчево: Пакетчиња од австриските пожерникари

Децата од Пехчево добија новогодишното изненадување од австриските пожарникари, кои изминатото лето учествуваа во гаснењето на пожарите во Малешевијата. Испраќајќи им подароци и пакетчиња, пожарникарите од Австрија на најмалите им ја честитаа Новата година со желби никогаш да не се повтори она што се случи летово кога изгореа илјадници хектари шума во Пехчевско и Беровско.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles