27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

УЈП: Стопанството треба да врати 20 мил. евра

Според обработените барања за пресметување на износот за враќање на примената финансиска поддршка за исплата на плати од  април до  декември  2020 година, 9.856 правни лица треба да вратат околу 20 милиони евра, изјавија од Управата за јавни приходи. Ако фирмата или вршителот на дејност немаат основа за оданочување, односно се во загуба, нема да ја враќаат финансиската помош за плати, но услов е да немаат обврски по основa на неплатени даноци и придонеси.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles