-3.7 C
New York
Sunday, January 23, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Три партии се оградија од Трифонов

Трите партии од владејачката коалиција – Продолжуваме со промените, БСП и Демократска Бугарија, силно се разликуваат од ставот на лидерот на Има таков народ Слави Трифонов за нашите односи со РС Македонија, пренесе БГНЕС. Трифонов вчера во својот пост го поврза почетокот на преговорите за членство на РСМ во ЕУ со укинувањето на визите за САД и влезот на Бугарија во Шенген. Андреј Ѓуров, претседателот на Продолжуваме со промените истакна дека Бугарија има јасен став за односите со Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,134FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles