30.2 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Скандал со првороденото дете во КБ Штип. Директорот не дозволи градоначалникот да ја посети родилката

Традицијата годинава во Штип е заменета со скандал. Денес на градоначалникот Иван Јорданов не му беше дозволен влез во Акушерското одделение  за  да ги посети првороденото дете и родилката.

Од друга страна, објаснување за сегашниот преседан во вакви симболично – свечени  моменти од страна на Болницата немаше. Директорот Ален Георгијев кои денес бил службено отсутен, во телефонски разговор за ТВ образложение за целата ситуација, најави за утре.

Случајот кој засега е единствен во децениската традиција низ целата држава сепак нема да ја прекине традицијата,  бидејќи градоначалникот подароците за детето и мајка ќе ги достави дополнително.

Инаку, во вакви случаи градоначалникот на Акушерското одделение се појавува со пригодни зборови, штедна книшка  и подароци за мајката и персоналот на Одделението.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles