-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Прв случај на Флурон

Во Хрватска е потврден првиот случај на флурон, кога едно лице е заразено со Ковид-19 и грип во исто време, потврди началникот на Службата за клиничка микробиологија, Јасмина Вранеш, за хрватскиот јавен сервис ХРТ. Првиот случај на флурон е регистриран во Институтот за јавно здравје  „Д-р Андрија Штампар“ во Загреб. Според информациите, станува збор за комбинација на грип и корона, а според информациите од Институтот се работи за вирусот на инфлуенца А, таканаречениот сој на свински грип H3N2.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles