-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Во Пробиштип се береа бадникови гранчиња

По едногодишната пауза поради ковид пандемијата, Општина Пробиштип заедно со бизнис заедницата, по 16-ти пат ја организираше традиционалната манифестација „Берење на бадникови гранчиња“ на месноста Жгури каде пробиштипјани со посна трпеза, берење бадникови гранчиња и бадникарски оган направија вовед во празниците што следат.  Овогодишни кумови по трети пат се од компанијата „Булмак 2016“, додоека од граѓаните на месноста Жгури за кум е избран Бранко Стојчевски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles