1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Кочанчанец со пушка убил куче

Кочанчанецот Ј.М. со ловечка пушка убил куче, и завршил зад решетки. Инцидентот се случил во дворот од неговата викенд куќа на место викано „Копачите“, атар на Кочани. По пријавата од соседи, полицајци од кочанската полицисдка станица го лишиле од слобода 64 годишниот Ј.М. Ловечката пушка „Црвена застава“ калибар 16 мм била одземена, а увид извршила екипа од ОВР Кочани во присуство на ветеринарен лекар. По документирање на случајот против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles