24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Огромна депонија околу Рударска Река во Пробиштип

На огромна депонија околу Рударска Река, реагираат жители на Пробиштип. Фотографиите на кои се гледаат купишта смет, мрши од животни и што ли уште не, се направени во близина на место Долна Пударница, кај мостот од прстени каде се спојуваат земјените патишта од Злетово, патот од  Рудари и оној што доаѓа од Ратавица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles