34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

СКК „Астибо“ најдобар во Македонија

Спортско качувачкиот клуб  на вештачка карпа  „Астибо“  од Штип е најдобар  во нашата држава. Штипскиот клуб учествуваше на 8 натпревари и освои  77 медали Беше организатор на две државни првенства и едно учество на  СП за млади во Русија, што се смета за  врв  на  успешната година. Според зборовите на претседателот на Астибо Јован Иванов годинава се очекуваат нови успеси, бидејќи сега целосно ќе може да се користи  изградената вештачка карпа на Плачковица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles