22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Се размислува за тотална вакцнација

Со новиот пораст на заболени од корона вирус, во Словенија се појавија иницијативи за воведување задолжителна вакцинација против Ковид-19, а таков предлог денеска изнесе и Комитетот за медицинска етика. Комисијата е советодавно тело на Министерството за здравство и предложи до Владата да разгледа задолжителна вакцинација, во моменталната состојба најпрво за згрозените групи и работниците кои се изложени на ризик од инфекции, а потоа постепено задолжителна вакцинација за општата популација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles