30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

ССМ: Минимална плата од 18.000 ден или штрајк

Сојузот на синдикатите на Македонија не отстапува од барањето јануарската минимална плата да се зголеми на 60 проценти од просечната плата во државата, односно од 15.200 на 18.000 денари. Неисполнувањето на ова барање кое сакаат да важи од 1 јануари, за синдикалците ќе биде причина за организирање генерален штрајк.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles