24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Случајот Ѓоковиќ ќе има државни последици

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ изјави дека се што се случува со Новак Ѓоковиќ во Австралија ќе остави последици врз односите меѓу Србија и Австралија. Дачиќ, како гостин на РТС, рече дека мала е веројатноста Австралија да и прифати какви било аргументи од страна на Србија кога станува збор за случајот со Новак Ѓоковиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles