19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Фудбал: Кит-го стартува со подготовки

Фудбалерите на Кит-го  стартуваа тренинзите под надзор на  нов Стручен штаб . Шеф на Стручниот штаб е  Иван Варадиновски негов помошник  Ристе Наумов, а  на голманите Тамер Јамаковски .  Се тренира на игралиштето во Суитлакот. Од  утре ќе се тренира двапати на ден. Во меѓувреме, Кит-го е во преговори со повеќе фудбалери за вторииот дел од првенството…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles