19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Силно невреме со жртви

Државниот хидрометеоролошки завод на Хрватска денеска објави црвен метеоролошки аларм поради силните налети на ветер во регионот на Риека и Кварнер, а низ Горски Котар на автопатот Риека-Загреб, меѓу клучките Делнице и Чавле, можат да минуваат само автомобили. Невремето однесе еден живот, кога возач на камион кој се превртел загина кај Призна.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles