22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Протести поради зелените сертификати

Хаос на протестот во Софија поради воведување на т.н зелени сертификати за Ковид вакцинирани и за слободата на движење, односно ограничување на движењето на невакцинираните. Според она што може да се забележи од видеото има и повредени, но  засега бројот не се знае. Повредени полицајци и демонстранти имало по налетот на толпата да влезе во Собранието, а  присутните скандираат „Оставка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles