1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Мобилизација на приватните лекари

Во три региони во северниот дел на Грција, денеска започнува мобилизација на приватните лекари, кои во период од еден месец ќе помагаат во битката со пандемијата во државните болници, а според министерот за здравство Танос Плеврис се очекува да бидат мобилизирани околу 180 лекари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles