34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Изградбата на конзоли на Отиња продолжува. Претстојат два нови тендера

Изградбата на нови конзоли на реката Отиња ќе продолжи без застој и во процедура се два нови тендери најави денес штипскиот градоначалник Иван Јорданов:

Во меѓувреме, речиси е завршена првата фаза од конзолното инсталирање на делот пред зградата на Општината, а ефектот во сообраќајното движење е евидентен:

Напоредно со изградбата на конзолите, ЛС – Штип се подготвува и за поставување на заштитна ограда од десната страна  на Отиња од црквата „Свети Никола“ до зградата Порта Пролет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles