24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Противпожарна опрема и заштитна облека добија светиниколските пожарникари од Германската амбасада

Опрема за справување со пожари, последици од пожари, како и лична заштитна облека добија членовите на Доброволното противпожарно друштво од Свети Николе, како донација од Германската амбасада.

Доброволните противпожарни друштва, беа значаен дел во справувањето со летните пожари, со што го привлекоа вниманието на пошироката јавност.

Претходно, амбасадорката имаше средба со градоначалникот на Свети Николе Дејан Владев.

Амбасадорката се запозна и со економските и социјални прилики во општината , како и со сегашните и идните проекти кои се реализираат или се во план на реализација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles