27.9 C
New York
Saturday, August 20, 2022

Buy now

spot_img

СДСМ: Конзолите се проект на претходната власт

На пресот на градоначалникот Иван Јорданов реагираа од СДСМ:

Овој проект е во целост изготвен од страна на претходната локална власт, а истиот се реализира со помош на Министерството за транспорт и врски. Со овој проект не се зголемува бројот на нови паркинг места, како што Јорданов тврдеше, туку се ослободува уште една дополнителна коловозна лента.

Иронична е неговата денешна прес конференција на дел од веќе изградените пешачки конзоли, а времето ќе покаже колку е способен да го реализира до крај.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles