-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Унгарија: Изборите на 3 април

Унгарскиот претседател Јанош Адер изјави дека парламентарните избори во таа земја ќе се одржат на 3 април. Изборите ќе бидат тешки за премиерот Виктор Орбан, кој се стреми кон четврти мандат, но првпат се соочува со обединета опозиција, оценуваат посматрачите. Популарноста на Орбан останува висока во Унгарија, каде што поддржувачите на премиерот ја фалат неговата одбрана на националните интереси, како и на христијанскиот идентитет на земјата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles