22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Крај за Златните пасоши

Новата влада на Бугарија најави крај на давањето на т.н. златни пасоши. Софија ја донесе ваквата програма во 2013 година. Од неа досега профитираа пред сѐ богати Кинези и Руси. Кабинетот на премиерот Кирил Петков својата намера за прекин на давањето „златни пасоши“ ја образлага со фактот што не се постигнале очекуваните резултати, односно програмата за давање златни пасоши не довела до значајни инвестиции во бугарската економија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles