34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Косово:Војската се вооружува дополнително

Косовскиот заменик министер за одбрана Шемси Сиља изјави дека   војската планира дополнително да се вооружи во текот на 2022 година, со оглед на како што вели заканите од Србија. „Се подготвуваме за одбрана по вооружувањето од Србија. Со оглед на актуелните закани од Србија, вооружени сме со соодветно оружје кое реагира на оваа ситуација. Ќе одговориме со соодветно оружје како што налага ситуацијата, истакна Сиља.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles