1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Србија: По 10 000 динари на зравствените работници

По 10 000 динари утре ке добијат сите вработени во здравстевмиот сектор на Србија како благодарност и стимул во бробата пртив Корона вирусот, соопти денес српскиот министер за финансии Синиша Мали.  Помош ке добијат и вработените во други државни институции или вкупно помош  ќе биде исплатена на  повеќе од   122.000  вработени.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles