30.2 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Женската одбојкарска екипа почна со тренизите

Женската одбојкарска екипа на Младост Угд , која се натпреварува во Првата лига, ја води  Благој Тасев, почна со тренинзите за  новата сезона. Мажите ќе ги почнат подготовките овој викенд. Првенствата  во одбојка  мажи и жени почнуваат во средината од идниот месец.Во мегувреме, се поголем интерес кај децата за овој спорт во Штип. Формирани се повеќе групи  за работа со нив. Впрочем,  и Европската  федерација,   додели признание  за штипскиот одбојкарски клуб, жени, кој е  прифатен  како единствен во Македонија,  да биде стимулиран според програмата на Европската федерација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles