-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Кочанец приведен за незаконски лов

Лице на возраст од 58 години од Кочани е приведен од страна на полицијата поради незаконски лов во атарот на село Оризари . Од страна на полициски службеници биле одземени ловечката пушка со ремник, испукан ловен патрон калибар 12 ГА, ловна муниција 34 броја калибар 12 ГА. По целосно документирање на случајот против Ј.П. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Инаку, поради присуството на болеста африканска чума, ловот е забранет на сите ловишта во источна Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles