30.2 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Хрвстска: Короната во нова експанзија

Секој ден во хрватските училишта има се помалку ученици и  наставници во одделенијата поради брзото темпо на ширење на коронавирусот што трае цела оваа недела.  Според Министерството за наука и образование, вчера 9.158 ученици во Хрватска не дошле на училиште поради позитивен тест за ковид или мерка на самоизолација, а 1.580 образовни работници останале дома од истите причини.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles