17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Црвен везен пипер специјална зимска понуда на Штипскиот пазар

Една од главните понуди на Штипскиот пазар во зимската сезона се и сувите везени пиперки кои красат многу од тезгите и оваа година. Овој специјалитет во народната кулинарска традиција е присутен стотици години и сеуште е незаменлив. Зошто?

Иако примената на овој производ е повеќенаменска клучната улога везените пиперки ја имаат на следните места.

Но за да се стигне до здрава и убава сува пиперка потребни се искуство, добро производство и соодветни услови на чување. Оние што во летниот период специјалитетот сува пиперка не го подготвиле дома се многу, па од тука и големиот интерес за купување сега.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles