24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Ќе се решава проблемот со уличното осветлување во М.Каменица

Општина Македонска Каменица најавува решавање на проблемот со уличното осветлување во градот. Извршена е анализа на соодветната документација, како и увид на терен и е констатирано дека е потребен ангажман на фирма со специфична опрема заради точно утврдување на местото на кое е оштетена електричната инсталација.  Фирма веќе е ангажирана и во текот на наредната недела ќе се започне со санација и трајно отстранување на проблемот со јавното осветлување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles