-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

БиХ: Секој втор тестиран е позитивен

Во изминатите 24 часа во Босна и Херцеговина се регистрирани 1758 нови случаи на коронавирус, од вкупно 3477 тестирани лица. Секое второ лице тестирано е позитивно на коронавирус. Бета пренесува дека во бањалучката Поликлиника со денови има огромни редови, а поединци со симптоми не можат да се тестираат бидејќи има недостиг од ПЦР тестови.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles