30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Дачиќ – Референумот се организира тешко

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ денеска соопшти дека има потешкотии при организирањето на референдумот за промена на делот од Уставот поврзан со правосудството, закажан за утре, бидејќи составот на избирачките одбори постојано се менува поради заразување со коронавирус. Дачиќ за ТВ Прва изјави дека е прашање и како да им се овозможи гласање на оние кои се позитивни на коронавирусот. Граѓаните на Србија утре ќе имаат можност да одговорат со „да” или „не” на прашањето „Дали сте за утврдување на актот за промена на Уставот на Република Србија?”.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles