27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

За 1,5 мил. евра НБРМ склучи договор за печатење на пари

За 1,5 милион евра Народна банка склучи договор за печатење на банкноти во вредност од 1.000 и 2.000 денари. Договорот е склучен на 22 декември со англиската компанија De La Rue Internacional Limited. Поголемата набавка во вредност од 957 243 евра се однесува за печатење на банкноти во вредност од 1.000 денари. Со втората набавка во висина од 498 287 евра ќе се плати печатењето на банкнотите од 2.000 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles