1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Пронајдени мигранти кај с. Чешиново

Петмина мигранти од Сирија биле затекнати синоќа на бензинска пумпа во село Чешиново. Мигрантите се фатени половина час пред полноќ, по што биле предадени во о Прифатно-транзитниот центар ,,Винојуг“ Гевгелија за понатамошна постапка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles