14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Алпинистите од Штип и Струмица на Кожув

На 16 овој месец, спортски качувачи на карпи и алпинисти, од Штип и Струмица  се искачија на  врвот Чичи Каја на планината Кожув,  висок 1767 метри. Учесници во оваа   акција   беа  Бобан Стојанов од Алпинистичкиот клуб „Асторијан,“ Јован Иванов  спортско качувачки клуб „Астибо“ и струмичаните Александар Дончев и Горан Јорданов од Алпинистичкиот клуб „Скала“ Сите тие се подготвуваат  да  се искачат на некои од врвовите на Алпите и Хималаите. Македонските врвови им се  само како тренинг за идните големи потфати.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles