15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Бектеши: во РЕК Битола има доволно јаглен

Производството на струја не е доведено во прашање, а најголемиот капацитет РЕК Битола за таа намена има доволно количини на јаглен истакна министерот за економија- Крешник Бектеши

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles