12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Решен проблемот со уличното во М.Каменица

Решен проблемот со уличното осветлување во централното градско подрачје на Македонска Каменица. Истите биле резултат на  неколку децении старата, дотраена и честопати оштетувана електрична инсталација. Од Општината започнаа со мапирање на сите локации каде треба да се постават нови улични светилки, како и со изработка на проектна документација за поставување на нова електрична инсталација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles