15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Нова детска градинка во Делчево

Денес официјално беше потврдено градење на нова детска градинка во населбата Расадник во Делчево. Градинката ќе биде со капацитет за 150 дечиња со што трајно се решава проблемот со листата на дечиња од Делчево кои чекаат да бидат прифатени.
Парите за изградба на овој исклучително важен проект се обезбедени од програмата за изградба, опремување и одржување објекти за детска заштита за 2022 г. од Буџетот на Република Северна Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles