15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Министри се приклучуваат на протестите

Дел од министрите во Владата на Црна Гора се приклучија на синоќешните протести на граѓаните кои се против најавеното формирање малцинска влада предложена од актуелниот вицепремиер Дритан Абазовиќ. Во Собранието на Црна Гора на 4 февруари е закажано гласање за недоверба на актуелната Влада а од поднесувањето на предогот во Подгорица и во неколку други градови се одржуваат едночасовни вечерни протести.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles