15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Утре вонредна седница на парламентот

Претседателот на Народното собрание на Бугарија Никола Минчев за утре закажа вонредна седница . Повод за заседанието е руско-украинскиот конфликт и тензијата меѓу НАТО и Руската Федерација и улогата на Бугарија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles