1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Опожарени куќи во Кочани и Делчево

Со материјална штета, но за среќа без повредени или евентуални човечки жртви се случаите на опожарување на куќи во Кочани и Делчево. Првата интервенција ја имале кочанските пожарникари на куќа на ул. Роза Петрова, сопственост на 65 годишниот С.А. Пожарот е изгаснат. Неколку часа подоцна интервенција имале и пожарникарите од Делчево каде гаселе запалена куќа во делчевското село Звегор, сопственост на 81 годишниот П.Г.Увид во двата случаи извршиле увидни екипи на кочанската и делчевска полициска станица…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles