11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Карбинци конечно ќе ги легализира дивоизградените објекти

Карбинската општина ја ревитализира постапката за легализација на диво изградените објекти. Пред се, се работи, како што изјави градоначалникот Виктор Паунов за предмети чија постапка е започната, но од засега непознатин причини е прекината, со поминат период од пет шест години.
Со оглед на обемноста на документацијата, допрва ќе се утврду и бројот на предмети кои досега фаќаа прашина во една од административните општински фиоки…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles