15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Почнува пролетниот дел во Втората кошаркарска лига

Штипскиот второлигаш КК Соколи, има големи шасни годинава да се врати во елитното друштво. Чаир води на табелата со бод повеќе од Соколи. На стартот, утре во 15 часот, КК Соколи игра во Македонска Каменица со Кам Баскет. Во првата средба во Штип беше доста „густо“ за штипската екипа. Сепак, на крајот победи.
„Во нашата екипа се враќа Даниел КАЛОВ. Комплетни патуваме во Каменица. . Добро се подготвувавме и очекувам победа ,,,“- вели првиот човек на КК Соколи Томче Томов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles