15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

1001 Македонец со барање за азил во ЕУ

За само еден месец, дури 1.001 македонски граѓани поднеле апликации за азил во некоја од европските замји. За 900 македонски граѓани биле издадени решенија во ноември, што е 37 отсто повеќе во однос на октомври. Најголем број на барања се адресирани до ЕУ, Норвешка, Швајцарија и Обединетото Кралство.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles