15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Електрична енергија за 4 ромски семејства во Берово

По 40 години решен  проблемот на 4 семејства во ромското маало во Берово. Конечно тие добија електрична енергија во рамки на проектот за подобрување на условите за живеење во ромските заедници.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles