20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Косово – Ескобар/Лајчак: Не се мешаме во договорот со Србија

На крајот на тридневната посета на Ескобар и Лајчак на Косово изјавија дека нема да наметнуваат модели на договор помеѓу Србија и Косово. На заедничката прес конференција тие нагласија дека ЕУ и САД не се дел од преговорите, но очекуваат Белград и Приштина да го спроведат договореното.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles