21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Словенија – Патарините ќе се плаќаат само со е-вињетки

Во Словенија од вчера не можат да се купат вињетки кои ќе се лепат на ветробранското стакло, туку патарините ќе се наплаќаат исклучиво со е-вињетки. Купувањето се одвива во неколку чекори, а во прашалникот треба да се внесат бројот и земјата на регистарските ознаки и адресата за е-пошта, на која ќе биде испратена потврдата за плаќање. Купената вињетка е поврзана со регистрацијата на возилото и не може да се пренесе.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles