11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Џиу Џицу клубот „Осенсеи“ на турнир во Марибор

Штипскиот Џиу Џицу клуб стартува со подгоптовките за новата сезона. Осенсеи постојано работи во континуитет.Лани беше учесник на неколку меѓународни турнири  од каде се врати со медали.

Од клубот информираат дека ќе бидат подготвени за првиот претстоен меѓународен турнир, планиран за март во Марибор Словенија. На 3 април  е нов предизвик за Осенсеи. Тоа е европскиот куп.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles