17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Изгоре возило во Штип 

Автомобил марка тојота, гореше доцна синоќа во Штип. Огнот пожарникарите итно ги донесе во населбата Баби , во обид да го изгаснат возилото:

Брзата интервенција била клучна  огнот да не се прошири и на останатите паркирани возила, но и на блиските објекти.  Засега, нема информации за тоа како возилото се запалило и дали во прашање е случаен или намерен пожар:

Наши екипи направија увид на местото на настанот. Засега нема индиции за подметнување на пожарот, но истрагата се уште не е затворена, информираат во МВР.

Инаку, пред две години, Штип беше на прво место во државата по број на запалени возила. За една година, во подметнати пожари изгореа околу 30 возила.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles