15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

МВР: 593 боди-камери за подобра јавна безбедност

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска информираше дека се очекува наскоро да биде завршена финансиската конструкција за новиот систем „Безбеден град” ,  додавајќи дека постоечкиот не може да контролира сообраќај. Идејата е да се направи систем кој покрај за јавната безбедност, ќе се користи и за контрола на сообраќајот. За таа цел, македонската сообраќајна полиција ќе добие уште 593 боди-камери, американска донација вредна над милион денари…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles