17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Пријателска средба во одбојка, мажи Штип УГД- ВАРДАР 1-3

Со 1:3 во сетови синоќа заврши пријателската средба помеѓу штипскиот ОК УГД Штип и скопски Вардар. Иако загубија штипските одбојкари покажаа квалитетна игра и дека се достојни за реализација на врвни резултати. Во сите сетови се играше квалитетна одбојка  Вардарци за нијанса беа подобри, а тоа го покажуваат и сетовите  18-25, 22-25, 23-25,   25-19. Тренерот на  УГД , Ванчо САНЕВ им даде шанса да  заиграат и младите одбојкари и сите тие ја оправдаа довербата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles